Siłownia

Siłownia to miejsce, które jest kojarzone z mężczyznami pochłoniętymi pracą nad bicepsami, zwykle podnoszącymi ciężary i wciąż prowadzącymi rozmowy na temat „masy” i „odżywek”. Na szczęście ten mit powoli ale odchodzi w przeszłość i najlepszym tego przykładem jest siłownia w Warszawie w klubie fitness Forest.

Siłownia to miejsce dla tych, którzy:

Nie przekonały Cię te argumenty? Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z ćwiczeniami na wszystkich przyrządach w siłowni? Nie martw się – nasza siłownia to pomieszczenie, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Chcesz zobaczyć jak wygląda nasz klub?  Zobacz zdjęcia panoramiczne.

Dlaczego siłownia Forest w Warszawie?

Zastanawiasz się czy siłownia Forest w Warszawie to dobry pomysł dla Ciebie? Odpowiedź brzmi tak, jeśli:

Siłownia Forest w Warszawie to nie tylko miejsce, gdzie nie tylko uzyskasz dobrą formę ale możesz zmienić także swoje nastawienie- pozytywna energia i właściwe podejście pomagają wykonywać nawet te z pozoru najtrudniejsze ćwiczenia.

Siłownia Warszawa

Jak wygląda siłownia Forest w Warszawie?

Siłownia jest podzielona na 3 strefy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie musisz przechodzić przez wszystkie, możesz skoncentrować się na jednej, która najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli dopiero zamierzasz rozpocząć pracę nad własnym ciałem warto pamiętać o rozgrzewce! Rozgrzewka jest bardzo ważna, nieważne jaki rodzaj ćwiczeń planujemy wykonywać na siłowni Bez rozgrzewki ćwiczenia na siłowni mogą się skończyć kontuzjami.

Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed ćwiczeniami?

Pamiętaj o tym, że rozgrzewka w siłowni powinna się koncentrować na:

Po takiej rozgrzewce możemy przystąpić do ćwiczeń w wybranej strefie na siłowni.

Pierwsza z nich to :

Strefa wolnych ciężarów

Jak sama nazwa wskazuje strefa wolnych ciężarów to miejsce, gdzie wszyscy, którzy lubią duże ciężary i wolne ćwiczenia. Praca nad muskulaturą zaczyna się właśnie tu. To właśnie tu Klubowicze znajdą:

Szeroki wybór możliwości ćwiczeń w strefie wolnych ciężarów pozwala dowolnie zaplanować plan treningowy, który będzie urozmaicony i efektywny. Będąc na siłowni w strefie wolnych ciężarów warto pamiętać o właściwej kolejności wykonywania ćwiczeń. Ma to istotny wpływ na efekty.

Co zatem należy i kiedy robić by nasze ćwiczenia na siłowni były jak najbardziej owocne?

Efektywny trening na siłowni

Oto kilka rad dla początkujących. Nasz trening na siłowni będzie bardziej efektywny jeśli :

Zaczynając trening na siłowni od małych grup mięśniowych może to spowodować ujemny wpływ na wielkość obciążeń, które będziemy później w stanie zastosować podczas treningu dużych grup. Zatem najłatwiej zacząć od treningu dużych grup mięśniowych.

Warto rozpocząć od ćwiczeń złożonych takich jak wyciskania czy przysiady a następnie izolowane takie jak ćwiczenia na maszynach.

Po ćwiczeniach złożonych możemy rozpocząć ćwiczenia na przeciwstawne grupy mięśniowe.

Planowanie treningów na siłowni to zadanie dotyczące nie tylko pojedynczego dziennego treningu ale także gdy w planach mamy zamiar spędzić na siłowni cały tydzień. Warto usystematyzować ćwiczenia, jakie wykonujemy w strefie wolnych ciężarów.

Druga ze stref, które znajdziecie w siłowni Forest w Warszawie to strefa z maszynami.

Strefa z maszynami.

To właśnie ta strefa jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą kompleksowo zadbać o swoją muskulaturę, wzmocnić ją, rozbudować i wysmuklić. Jak to najszybciej osiągnąć? Za pomocą maszyn, które pozwalają na tzw. trening izolowany. Czym jest trening izolowany? Polega to na trenowaniu jednego konkretnego mięśnia w izolacji od innych. Minimalizuje zatem pomoc innych mięśni.

Jakie są zalety pracy z maszynami?

Maszyny to bardzo przydatne narzędzia, które rozwijają i podnoszą poziom treningu ale przede wszystkim:

Jak już wspominaliśmy warto posiadać plan treningowy na siłowni. Do tego w dużej mierze zależy systematyczność ćwiczeń, ich powtarzalność, trwanie. Wszystko to ma wpływ na efekty, jakie chcemy uzyskać.

Ostatnią strefą w siłowni Forest w Warszawie jest strefa cardio.

Strefa cardio

Strefa cardio jak nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla wszystkich, którzy poprzez ruch i ćwiczenia chcą poprawić swoje samopoczucie, szczególnie stan układu krążenia. Układ krążenia odpowiada za prawidłowy przepływ krwi i dotlenienie poszczególnych części ciała.

Dla kogo strefa cardio?

Strefa cardio w siłowni Forest w Warszawie jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą:

Jak twierdzą specjaliści trening cardio jest najszybszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów, bez przetrenowywania się. Jeśli niechętnie poddajesz się hasłu: „szybciej, więcej, mocniej” strefa cardio jest dla Ciebie!

Trening cardio w siłowni Forest w Warszawie

Jeśli zdecydujesz się na trening cardio przyjdź do nas. W siłowni Forest w Warszawie w strefie cardio do swojej dyspozycji znajdziesz:

W zależności od potrzeb możesz skorzystać z dowolnie wybranych programów i obciążeń na poszczególnych urządzeniach. Jeśli zastanawiasz się czy dany program jest dla Ciebie – poradź się naszych instruktorów.

Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, która pomoże, doradzi, zmotywuje i postara się by czas spędzony w siłowni w Warszawie był spożytkowany w najbardziej efektywny sposób. Oto oni: instruktorzy

Oprócz tego siłownia Forest w Warszawie oferuje opcję treningu personalnego. Jeśli jesteś zainteresowany indywidualnymi zajęciami spójrz tu >> trening personalny.

BKKK - karate Warszawa
KOKORO - sztuki walki Warszwa
FOREST - siłownia Warszawa, klub fitness Warszawa