Karate

Karate dla każdego

Karate kyokushin to jeden z najbardziej znanych i popularnych rodzajów karate kontaktowego. Obecnie na świecie istnieje wiele rodzajów karate a kluby karate są zrzeszone w różnego typu organizacjach i stowarzyszeniach karate. Wśród ludzi karate kyokushin możemy spotkać wiele znanych i zasłużonych osobistości ze świata polityki, biznesu czy rozrywki. Karate kyokushin to styl walki, który został stworzony przez Masutatsu Oyama, który był twórcą potężnej międzynarodowej organizacji karate. Karate kyokushin to styl, który używa najprostszych środków, które skutkują uzyskaniem maksymalnych efektów przy jednoczesnej przebudowie psychiki w kierunku łagodności, spokoju i odporności na przeciwności losu. Ten rodzaj karate jest dla każdego, bez względu na wiek i doświadczenie.

Karate kyokushin realizuje antyczny ideał kalos kagathos czyli sprawnego umysłu i ciała. Trening karate to oczyszczenie psychiki, wejście niejako w zupełnie inny świat, w którym kierujesz się zasadami Mas. Oyamy. Sztuka karate kyokushin to połączenie treningu fizycznego z treningiem psychiki, próbą dotarcia do wewnętrznego „ja”.

Jeśli zastanawiasz się czy możesz trenować karate – zgłoś się do nas. Prowadzimy zajęcia karate kyokushin w Warszawie. Dopasuj treningi karate do swojego planu! Szczegółowe plany treningów i cenniki karate w Warszawie -Bielanach znajdziesz pod tu > plan treningów karate.

Z czego składa się trening karate?

Karate Warszawa

Trening karate kyoukushin to przede wszystkim trening fizyczny połączony z treningiem psychiki, który musi być prowadzony systematycznie z zachowaniem rytmu poszczególnych jego etapów.

Trening karate to 3 elementy, które się ze sobą wiążą:

Co daje karate?

Dla każdego karate kyokushin daje coś innego, bo każdy może poszukiwać w karate czegoś innego. Karate to dla wielu sposób na życie. Nie ma ograniczenia wiekowego, które określałoby kto może a kto nie może trenować karate kyokushin. Jeśli zastanawiasz się co może dać Ci karate- przeczytaj ten krótki opis > co daje karate.

Osiągnięcia i stopnie w karate

W każdym stylu karate kształcimy swoje umiejętności i technikę, które możemy podnosić. Wyznacznikiem naszych umiejętności jest zdobywanie pasów. Każdy z kolorów pasów oznacza coś inny stopień umiejętności karate. Jak głosił Mas Oyama zarówno czarny pas jak i biały pas jest najważniejszy w życiu karateki.

Zastanawiasz się jakie wymagania trzeba spełnić by osiągnąć kolejne etapy karate kyokushin?

Interesuje Cię z czego składają się poszczególne stopnie i pasy?

Po więcej informacji na temat stopni i umiejętności jakie możesz zdobyć w karate kyokushin zajrzyj tu > wymagania egzaminacyjne

Karate- zacznij od dojo

Etykieta dojo to kodeks zasad postępowania karate, tego jak powinien się zachowywać karateka na salach ćwiczeń i na treningu. Co znajdziemy w dojo karate? Oprócz zasad etycznych, które obowiązują wszystkich adeptów karate kyokushin dojo zawiera także opis ceremoniałów, które są elementami wprowadzającymi do ćwiczeń specyficzną atmosferę. Ukłony, pozdrowienia, elementy kurtuazyjne to nieodłączne rytuały dojo karate. Zastanawiasz się jak wygląda etykieta karate? Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj dogo -zasady karate w naszym klubie w Warszawie > etykieta.

Mistrzostwa karate

CFK Bielany – Bielański Klub Karate w Warszawie kształci młodych adeptów karate kyokushin dzięki wspaniałym instruktorom i zawodnikom, którzy odnoszą sukcesy i należą do ścisłej czołówki krajowej. Od lat zajęcia są prowadzenie przez Mariusza Mazura, Tomasza Lenkiewicza, Pawła Orysiaka, pozwalają naszym adeptom zdobywać najwyższe trofea w Mistrzostwach Polski Seniorów, Juniorów Juniorów Młodszych. Zastanawiasz się kogo możesz spotkać na treningu karate w warszawskim klub CFK?

Oto założyciel CFK Bielany Warszawa- Mariusz Mazur oraz zespół klubu karate  www.karatebielanski.com.pl/o-klubie/zespol-bkkk  a oto nasi zawodnicy www.karatebielanski.com.pl/o-klubie/o-zawodnikach. A jeśli interesują Cię jak wyglądają zawody i mistrzostwa karate – zajrzyj do naszej podstrony multimedia, gdzie znajdziesz zdjęcia, relacje wideo z różnego rodzaju mistrzostw karate.

Zapraszamy na treningi karate w Warszawie w CFK Bielany!

BKKK - karate Warszawa
KOKORO - sztuki walki Warszwa
FOREST - siłownia Warszawa, klub fitness Warszawa