Mariusz MazurMariusz Mazur

Karate kyokushin uprawia od 12 roku życia. Pierwsze sportowe kroki stawiał pod bacznym okiem jednego z najwybitniejszych zawodników i szkoleniowców, sensei Macieja Mierzejewskiego, który wywarł duży wpływ na jego karierę i charakter. Wiele zawdzięcza także rodzicom, dzięki którym mógł realizować swoją wielką pasję.

W trakcie studiów w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie założył wraz z żoną Justyną, przyjacielem Andrzejem oraz grupą pasjonatów Bielański Klub Kyokushin Karate. Należy do czołowych szkoleniowców karate kyokushin w Polsce.

W latach ’90 był jednym z najlepszych zawodników. Na przestrzeni ćwierćwiecza wziął udział w kilkudziesięciu obozach i seminariach szkoleniowych. Sam zorganizował ich ponad 50. Od 2001 roku jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego 3 dan. Praktykował u wielu mistrzów, między innymi u jednego z najwybitniejszych - shihana Hiroshige. Wychował wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy, zdobywał tytuły drużynowego Mistrza Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Należy do grona uznanych organizatorów imprez sportowych. W 1998 roku Europejskim Turniejem Mistrzów zapoczątkował cykl Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w kategorii open. Prowadzi jeden z największych w kraju i unikalny w skali kontynentu klub sztuk walki - Bielański Klub Kyokushin Karate. Od 2000 roku praktykuje jogę. Jest jej gorącym zwolennikiem, zarówno w praktyce sportowej, jak i w doskonaleniu samego siebie. Propaguje zdrowy styl życia oraz sport i rekreację w rodzinie.

Z jego inicjatywy powstało Centrum Kultury Fizycznej BKKK & Forest Team, skupiające najlepszych szkoleniowców w kraju. Każdą wolną chwilę spędza na lekturze książek o tematyce historycznej. Jego autorytetem w dziedzinie kultury fizycznej jest profesor Roman Trześniowski. Niedościgłym wzorem - Jan Paweł II.

Kieruje się mottem "miej serce i patrz w serce".

Sławomir SzewczykSławomir Szewczyk

Instruktor Aikido - 4 DAN.

Posiada wieloletni staż jako instruktor, brał udział w wielu stażach i seminariach.

Mestre JohnMestre John

Instruktor Capoeiry

João Carlos do Nascimento urodził się w Rio de Janeiro. W 1984 roku w Brazylii zaczęła się jego przygoda z capoeirą. Otrzymał stopień Mestre z rąk Mestre Onça w 2005r. Rozwijał swoją pracę prowadząc zajęcia w szkołach, projektach społecznych i akademiach. Podczas ostatnich 7 lat, jeszcze mieszkając w Brasili, brał udział i współtworzył przedsięwzięcie JOBECAP Tornada Beribazu de Capoeira, które gromadzi wszystkich caporitistas ze stopniem instruktorskim nadanym przez Mestre Onça.

W Polsce Mestre John prowadzi zajęcia na uniwersytetach i gimnazjach. Są to treningi capoeira, ale również warsztaty rozwijające ekspresję ruchu poprzez naukę samby, forro, maculele, samba de roda i innych rytmów brazylijskich.

Uczestniczył już w 3 edycjach Festa Brasie, 2005, 2006 i 2007 prowadząc warsztaty poza capoeirą z forro i samby. Brał udział w show organizowanych w takich miastach jak: Kielce, Kraków, Sopot, Legionowo, Sosnowiec, Olsztyn, Lublin, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Warszawa.

Ważniejszym niż dążenie do show jest dla niego by ludzie poprzez ruch, znajomość własnego ciała potrafili wyrażać siebie. João Nascimento, Mestre John jest również Mestre w grupie capoeira Beribazu i liderem zespołu João Nascimento i Banda.

Mestre JohnKuba Witkowski

Instruktor BJJ / Submission Fighting

Sporty walki uprawia od 10 roku życia. Przez pierwsze 10 lat związany z koreańską sztuką walki Taekwon-do. Posiadacz stopnia 1 cup w Taekwon-do ITF oraz 1 dan w Taekwon-do WTF. Utytułowany zawodnik, zdobywca medali na zawodach w Polsce, Szwecji i USA. Członek grupy pokazowej Taeyang Taekwon-do Demonstration Team.

Od 2005 roku zafascynowany Brazylijskim Jiu Jitsu i Submission Fighting. Wszystko zaczęło się gdy we wrześniu 2005 roku trafił na trening do rozkręcającej się dopiero sekcji Radka Turka na warszawskich Fortach Bema. Niepowtarzalna atmosfera, mnogość technik i możliwości, które otwiera walka parterowa, sprawiły, że BJJ stało się jego wielką pasją.

Przez kolejne lata zdobywał wiele medali na imprezach ogólnopolskich. Zdobył srebrny medal Otwartego Pucharu Polski w 2007 roku, został brązowym medalistą Mistrzostw Europy ADCC 2008, dostał zaproszenie na Eliminacje do Mistrzostw Świata, które odbyły się w Szwecji na początku 2009 roku. Niestety kontuzja uniemożliwiła mu wzięcie udziału w tych prestiżowych zawodach.

Od początku 2009 roku prowadzi treningi BJJ w Bielańskim Klubie Kyokushin Karate. Jego wychowankowie zdobywają medale na imprezach rangi ogólnopolskiej.

Jest licencjonowanym sędzią ADCC oraz współorganizatorem wielu imprez grapplingowych na terenie Polski.
Brał udział w seminariach prowadzonych przez najlepszych zawodników i szkoleniowców na świecie - Alexandre Paiva, Eduardo Ernandez, Marcio Soares, Joachim Hansen.

Na codzień trenuje w klubie Alliance Team Warszawa pod czujnym okiem Radka Turka i Roberta Faryja.
Jest również instruktorem samoobrony. Prowadzi zajęcia na kursach dla przyszłych instruktorów sportów walki.

Brak zdjęciaMichał Garnys

Trener Judo

Michał Garnys, od 17 lat związany ze sportami walki. Zaczynał jako zawodnik judo w łowickim klubie MKS Zryw, a następnie AZS AWF Warszawa i Nastula Club zdobywając szereg medali Mistrzostw Polski i Pucharów Europy w kategoriach juniorskich i seniorskich. Do najbardziej prestiżowych osiągnięć zaliczyć można: złoty medal juniorskiego SWEDISH OPEN 2001, brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski juniorów Cetniewo 2001, trzecie miejsce na Pucharze Europy PAKS na Węgrzech w 2001 roku, brązowy medal na SWEDISH OPEN seniorów 2002.

Kariera sportowca miała odzwierciedlenie w wykształceniu. Lata 2001 – 2006 to studia na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego kierunek wychowanie fizyczne, ukończone tytułem magisterskim, a następnie od 2007 roku studia doktoranckie na tej samej uczelni poświęcone pracy doktorskiej podejmującą problematykę przygotowania fizycznego zawodników sportów walki.

Prace z młodzieżą zaczyna w 2004 roku jako szkoleniowiec grup najmłodszych funny judo, a w kolejnych latach prowadząc coraz starsze roczniki adeptów judo. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem organizuje zawody dla najmłodszych judoków w różnej formie rywalizacji oraz obozy sportowe. Do jednych z ulubionych zajęć trenera są zajęcia z tzw. Mastersami (czyli dorosłymi) w których to oprócz prowadzenia treningu chętnie uczestniczy w randori (walki sparingowe).

Od 2008 roku zaczął współprace z kadrą olimpijską judo do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie jako specjalista od przygotowania fizycznego. Kolejne osiągnięcia to współpraca z czołową federacją MMA w Polsce KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) w zakresie przygotowania fizycznego zawodników KSW TEAM.

Michał Garnys jest autorem wielu publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach naukowych/specjalistycznych, a także prelegentem międzynarodowych konferencji naukowych.